• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Aralık 2020

4.000 BAŞVURU TOPLADIKLARI KONUTLARI NEDEN YAPMADILAR?

“BAŞKAN SÖNMEZ, İKTİDAR OLDUKLARI BELEDİYENİN BAŞKANINA ŞU SORULARI SORARSA YALVAÇ’A DAHA FAYDALI OLUR”

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Özer, MHP İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez’in “İttifak ortağıyız, ama hükümet ortağı değiliz” diyerek sorumluluktan sıyrılmaya çalıştığını ileri sürerek, “İşlerine geldiği zaman Cumhur İttifakı’nın gölgesine sığınanların, iş hizmet yapmaya geldiğinde biz iktidar ortağı değiliz diyerek kaçmaları manidardır. Buradan MHP İlçe Başkanına ve MHP’li Belediye Başkanına sesleniyorum: Cumhur İttifakı var diye bu ittifakın altına sığınıp yan gelip yatmayın. Bu ittifakın ruhuna uygun davranmak istiyorlarsa, polemikle, demagojiyle değil, hizmetle milletin gündemine gelsinler. Cumhur İttifakı olarak bizim millete verilen sözleri tutma yükümlülüğümüz vardır. Millet bizden hizmet beklemektedir. Biz, Ankara’da yapılacak işler için tüm sorumluluğu almaya hazırız, yerelde Yalvaç’ta iktidar olan MHP’li arkadaşları da yerelde gerekli sorumluluğu almaya davet ediyorum. Millet bizden iş ve hizmet beklemektedir, siyasi polemik değil.” dedi.

MHP’li Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’yle birlikte seçim çalışmalarında verdikleri sözleri Ali Osman Sönmez’e hatırlatan Başkan Özer bu konuyla ilgili de şunları söyledi:

 

SEÇİM ÖNCESİ 4.000 BAŞVURU TOPLADIKLARI KONUTLARI NEDEN YAPMADILAR?

“Sayın Sönmez, seçim çalışmalarında Başkan Tütüncü’yle el ele, kol kola çalıştı. Birlikte millete sözler verdiler.

Bu sözlerin başında da, adeta bir algı operasyonu yaptıkları SOSYAL KONUT projesi vardı. Hepiniz hatırlarsınız, bir Pazar günü belediye sosyal medya hesaplarından, hoparlörlerden millete anons ederek, belediyenin güya yapacağı sosyal konut projeleri için başvuruların alınmaya başladığını duyuruldu. Belediye başkanı ve çevresinin kendi ifadesine göre 4.000’in üzerinde başvuru topladılar seçim öncesi. Hatta, belediye personeline telefon ettirip tek tek, “Başvurunuz kabul edildi, hayırlı olsun, siz peşinatı hazırlayın, ödeyeceğiniz taksitleri belirleyin” gibi Yalvaç’ta seçimlerde bugüne kadar görülmemiş en ahlaksız seçim yalanını söylediler ve bu yalanlarla seçimi kazandılar.

Ali Osman Sönmez’e ve Halil Hilmi Tütüncü’ye soruyorum: NEREDE YAPACAĞINIZ SOSYAL KONUTLAR?

Başkan Sönmez, Halil başkana sormuş da çalışmalar sürüyormuş da, yazı yazmış da cevap bekliyorlarmış.

Yine iki başkana soruyorum: HENÜZ HİÇBİR ŞEYİ HAZIR OLMAYAN BU PROJE İÇİN SEÇİM ÖNCESİ MİLLETTEN BAŞVURU ALARAK, MİLLETİN DUYGULARIYLA OYNAYARAK YAPTIĞINIZ ŞEYİN ADI NEDİR? Henüz hiçbir şeyi hazır olmayan hayali bir projeye yazılı talep topladınız evet, seçimi de kazandınız evet, peki kardeşim aradan geçen iki yıldır bir tane işlem neden yapmadınız? Cevabını ben vereyim, talep toplarken de bugün de bu milletin duygularıyla oynadınız, yalan söylediniz. Neymiş, Başkan Sönmez konunun takipçisi olacakmış. Millete verdiğiniz 800 konut projesinin akıbetiyle ilgili açıklamayı çıksın iki başkan yanyana yapsın, yapamayacaklarsa da bu milletten özür dilesinler.

 

A.OSMAN SÖNMEZ, TÜTÜNCÜ’YE ŞU TUTULMAYAN SÖZLERİ DE SORSUN…

Genelde iktidar ortağı olmadıklarını söyleyip yerelde iktidar olduklarını unutan Başkan Sönmez’e seçim broşürlerinde millete vaat ettikleri şu hususları da sunuyor ve partisinin belediye başkanına onları da sormasını, onları da takip etmesini tavsiye ediyorum:

– YALVAÇ’IN ALTYAPISI TAMAMEN YENİLENECEK… Hani nerede?

– 800 KONUTLUK DEV PROJE… Hani nerede?

– HIDIRLIK MİLLET BAHÇESİ SOSYAL TESİSLERİ VE KAPALI HALI SAHASI… Hani nerede?

– AİLE YAŞAM MERKEZİ… Hani nerede?

– SOĞUK HAVA DEPOSU… Hani nerede?

– GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ… Hani nerede?

– DİKEY ASANSÖR PROJESİ… Hani nerede?

– BİSİKLET YOLU MÜJDESİ… Hani nerede?

– ANLATAN MEYDANI OTOPARK PROJESİ… Hani nerede?

– MODERN HAYVAN PAZARI PROJESİ… Hani nerede?

– OSB’YE YÜREĞİMİZİ KOYDUK… Hani nerede?

– MEYVE, SEBZE ve HUBUBAT PAZARI PROJESİ… Hani nerede?

– HAYVAN BARINAKLARI PROJESİ… Hani nerede?

– ET ve SÜT ENTEGRE TESİSİ… Hani nerede?

– SEBZE HALİ… Hani nerede?

– BUĞDAY PAZARI… Hani nerede?

– HAYVAN PAZARI… Hani nerede?

– ŞEFKAT EVLERİ… Hani nerede?

Bu vaatleri içeren broşür ve medya haberlerini isterse Sayın Ali Osman Sönmez ve Sayın Halil Hilmi Tütüncü’ye de gönderebilirim.

Sayın Sönmez, bunları da bir başkanına sorsun ve takibe alsın bakalım.

Bir hastane ek binası arazisinin kamulaştırma işini 2 senede bitiremeyen ve yatırımın bugüne kadar gecikmesine neden olan başkanını zamanında takip etseydi, bugün ek binamız pandemi sürecinde milletin hizmetinde olacaktı.

 

PELİTALTI’NA HARCANAN 4 MİLYON BELEDİYENİN KASASINDA KALSAYDI

Diğer yandan, tuttukları tek sözleri Pelitaltı Spor Tesisleri’nin yapımına başlamalarıdır. Onda da belediyenin öz kaynaklarıyla 4 milyon liraya yakın parayı böyle elzem ihtiyaçlar varken neden harcadıklarını da sormasını isterim. Sevgili başkan, bizimle işbirliği yapsaydı, Ankara’ya gidip Spor Bakanlığı’ndan, Spor Toto Genel Müdürlüğü’nden alacağımız hibeyle yapsaydık bu spor tesislerini, 4 milyon lira da belediyemizin kasasında kalsaydı, bu parayı OSB’ye harcasaydık olmaz mıydı?”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.