logo

01 Kasım 2017

3 KÖYÜMÜZDE 88 KADINA MANTARCILIK EĞİTİMİ

İlçemize bağlı üç köyümüzde kadınlara yönelik olarak yürütülen Mantarcılık eğitimi sona erdi.

Yalvaç Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Yalvaç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle açılan İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü’nün de destek verdiği kurs, Ayvalı, Yarıkkaya ve Mısırlı köylerimizde gerçekleştirildi.

Kursun tamamlanmasının ardından, 31 Ekim Salı günü köylerimizde sertifika dağıtım törenleri yapıldı. Düzenlenen törenlere, Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Ak Parti Isparta İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, çeşitli daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Başarıyla tamamlanan kurslara Ayvalı’da 43, Yarıkkaya’da 25 ve Mısırlı’da 20 kadının katıldığı, İŞKUR tarafından kursiyerlere günlük 20 TL’lik cep harçlığı verildiği de öğrenildi.

Köylerimizde tarımsal üretimin çeşitlenerek yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirilen bu eğitimlerin ardından, üretim yapmak isteyen kadınlara çeşitli devlet desteklerinin sunulacağı da öğrenildi.

Eğitimlerin gerçekleştirilmesinde katkısı olan kurum ve yöneticileriyle İl Genel Meclisi Üyesi Korkmaz’ı kutluyor, bu tür çalışmaların devamının gelmesini diliyoruz.

2 3

4

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.