• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

16 Ekim 2018

3 Başkandan Enflasyonla Mücadele açıklaması

TOBB’un 81 ilde başlattığı Hazine ve Maliye Bakanı Berak Albayrak tarafından desteklenen Enflasyonla Mücadele Programı’yla ilgili Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı YalçınKurucu ortak basın açıklaması yaparak üyelerine çağrıda bulundular.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 81 ilde başlattığı Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı’yla ilgili Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ortak bir basın açıklaması yaparak üyelerine destek çağırısında bulundular. Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan açıklamanın metnini ITSO Başkanı Başdeğirmen okudu. Açıklama şöyle:

“Odalar ve Borsalar Birliğimizin 81 ilde başlattığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programı kapsamında bizde Ticaret Borsası Başkanımız Ahmet Adar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Yalçın Kurucu ile birlikte üyelerimize çağrıda bulunmak üzere bu toplantıyı düzenliyoruz. Ticaret Borsası Başkanımız ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızla bu konuya çok önem veriyoruz. Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.

Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.  Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.

Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.

Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.

81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır.

Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki,bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.

Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.

Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Biz de, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Yalvaç Ticaret Odası  olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.

İnanıyorum ki, Isparta olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.