• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI

3

İlki bu yıl kutlanan 19 Ekim Ulusal Muhtarlar Günü kutlaması ilçemizde de coşkuyla gerçekleştirildi. Kutlamaya ilçe kaymakamının izinli olması münasebetiyle garnizon komutanı, belediye başkanı, protokol mensupları, muhtarlar, çok sayıda misafir katıldı.

Kutlama, Anlatan Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Daha sonra Yalvaç Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Bekmezci, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Başkan Bezmezci konuşmasında şunları söyledi: “Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlar, köy ve mahallenin sıcak bir ev sahibidir. Mahalle sakinlerinin dertlerine, sosyal desteklerine, sorunlarına, yardımlarına koşan en yakın yerel yöneticilerdir. Her zaman ilk adım hizmet noktasıdır. Aynı şekilde hükümet binası 1. katta derneğimize tahsis edilen odada vatandaşlarımızın sorunlarını acil olarak çözmekteyiz. Ve 365 gün evimizin ve ofisimizin kapısı 7 gün 24 saat herkese açıktır. Misafir ederiz, dertlerinizi dinleriz. Muhtarlar köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynar. Ayrıca burada bulunan ve ilçemize hizmet eden tüm yöneticilerimize, kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımız adına bu zor günlerde ülkemizin ve birlik beraberliğimizin hiçbir zaman kopmamak üzere, bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.”

Konuşma sonrası muhtarlarca hazırlanan üzüm, elma ve aşure misafirlere ikram edildi.

Yalvaç Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer de muhtarlar günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Üçer mesajında şunları söyledi: “Hükümetimizin aldığı kararla muhtarlar günü olarak kutlanan 19 Ekim günün de aranızda olamamaktan ötürü üzgünüm. Yerel yönetim yapımızda halk ile doğrudan temas eden ve adeta milletin elçileri olarak köy ve mahallelerdeki ihtiyaçları ilgili kurumalara aktaran muhtarlarımız demokrasi kültürünün tabana yayılmasında önemli bir fonksiyon icra etmektedirler. Özellikle sosyal yardım ve dayanışma konusunda,  güvenlik güçlerine yardım etmede, Belediye hizmetlerinin yönlendirmeye önemli görevlerini icra etmektedirler. Kaymakamlık olarak hizmetlerimizde hep yanımızda görmekten memnun olduğumuz muhtarlarımızın günlerini kutlar görevlerinde ve yaşamlarında başarı ve mutluluklar dilerim.”

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.