• MODA YAPI

logo

16 Temmuz 2018

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilçemizde de anıldı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de birlik ve beraberlik duyguları içinde anıldı.

İlçemizde anma etkinlikleri, 11 Temmuz Çarşamba günü Anlatan Meydan’da belgesel gösterimleri ile başladı.

İkinci gün akşamı, 12 Temmuz Perşembe günü, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek verildi.

13 Temmuz Cuma günü yaz kur’an kurslarında ve camilerde açılan kurslarda şehitlerimizi anma özel programı gerçekleştirilirken, aynı gün Gençlik Merkezi’nde yaz okulu öğrencilerine Demokrasi ve Milli Birlik konulu belgesel gösterimi sunuldu. Aynı gün cuma namazı öncesinde Devlethan Camii’nde Kur’an-ı Kerim, mevlid-i şerif ve hatim duası okundu. 14 Temmuz Cumartesi günü de Yalvaç Hacı Ali Rıza Efendi Halk Kütüphanesi’nde “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik” temalı kitap sergisi açıldı.

Anma etkinliklerinin önemli bölümü 15 Temmuz Pazar günü gerçekleştirildi. Pazar günü ilk olarak saat 11.00’de ilçe merkezindeki şehit kabirlerinin ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarete Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Emniyet Müdürü Tarık Korucu, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar ve protokolden çeşitli idareciler katıldı. Pazar günü saat 13.30’da Devlethan Camii’nde şehitlerimizin aziz ruhuna Mevlid-i Şerif okutulması ve ardından da yemek ikramı gerçekleştirildi.

Saat 19.00’da da 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Araç Korteji gerçekleştirildi. Yüzlerce araçlık konvoy, Şehitler Parkı’ndan hareket ederek şehir merkezini dolaştı ve Anlatan Meydan’da etkinlik sona erdirildi. 15 Temmuz Pazar akşamı saat 20.00’de ise Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi. Anlatan Meydan’da başlayan yürüyüşü binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi ve Çınaraltı Meydanı’nda son buldu.

Aynı akşam Çınaraltı Meydanı’nda düzenlenen anma programı etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlik programında, açılış, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Sinevizyon Gösterisi, Mehteran Gösterisi, Dualar ve İlahilerin okunması, şiirlerin okunması gerçekleştirildi. Etkinliklerde son olarak, gece 00.13’te tüm camilerimizden sela okunarak Demokrasi Nöbeti tutuldu.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.